Zapisz się na newsletter

Technika systemowa

Domy o niskim zapotrzebowaniu ciepła

Przyszłość należy do domów o niskim zapotrzebowaniu ciepła, tak zwanych domów niskoenergetycznych. Chronią one bowiem środowisko naturalne. minimalizują emisje CO2 i oszczędzają zasoby paliw kopalnych. Technika grzewcza jest centralnym elementem takiego domu i musi się dopasować do jego konstrukcji i potrzeb. Wygrywają na tym przede wszystkim mieszkańcy: przez odczuwalną redukcję rocznych kosztów ogrzewania. Równocześnie, dzięki nowoczesnej technice systemowej Viessmann dla domów niskoenergetycznych, korzystają z maksimum nowoczesnego komfortu mieszkania i ogrzewania.
Domyoniskimzapotrzebowaniuciepła.jpg
 

   

Program Vitoset jest perfekcyjnie dopasowany ze wszystkimi innymi produktami firmy Viessmann. To jeszcze jeden dowód kompetencji systemowej firmy Viessmann. Oferta Vitoset stanowi kompletny program dostawy wszystkiego,
co związane jest z ogrzewaniem, rozszerzający i uzupełniający systemowo program Vitotec - od wytwarzania ciepła, poprzez jego rozdział i przekazywanie.

 • Kotły grzewcze (1)
  Domy niskoenergetyczne posiadają szczególnie efektywną izolację cieplną. Oznacza to, że potrzebują one stosunkowo niewielkiej ilości ciepła do ogrzewania. Dlatego w pełni wystarcza kocioł niskotemperaturowy lub kondensacyjny niewielkiej mocy.
 • Kolektory słoneczne (2)
  Większa część ciepła na cele grzewcze w domach miskoenergetycznych zużywana jest do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dlatego szczególnie sensowne jest skorzystanie w tym celu z odnawialnych źródeł energii, takich jak np. energii słonecznej. Jedyne, czego potrzebujesz dodatkowo, to kolektory słoneczne. Oferta kolektorów słonecznych Viessmann Vitosol zapewnia odpowiednie rozwiązanie dla róznych zastosowań i każdych wymagań: wszystkie kolektory Vitosol wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem eksploatacji i dużą trwałością użytkową. Wykonane są w całości z materiałów odpornych na korozję, jak stali szlachetnej, aluminium, miedzi i specjalnego szkła solarnego. Sprawność kolektorów jeszcze bardziej zwiększa pokrycie Sol-Titan na absorberach. A jednolity system montażu wszystkich typów kolektorów zapewnia szybki i prosty montaż.
 • System wentylacji mieszkań (3)
  Dalszym, ważnym komponentem domu niskoenergetycznego jest system wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła. Wentylacja zapewnia zawsze świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach - i redukuje wentylacyjne straty ciepła do minimum.
 • Pompy ciepła (4)
  Energia słoneczna zakumulowana w gruncie, wodzie gruntowej i w powietrzu, przy użyciu nieznacznej ilości energii elektrycznej zostaje przekształcona w komfortowe ciepło grzewcze. Pompy ciepła firmy Viessmann są tak sprawne, że mogą przez cały rok być jedynym dostawcą ciepła. W razie potrzeby, np. w szczególnie zimne dni, pompy ciepła powietrze / woda mogą współpracując także równolegle z innym systemem grzewczym, tzn. biwalentnie, przyczyniać się do energooszczędnego zaopatrzenia w ciepło.
 • Pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. Vitocell (5)
  Dla instalacji pomp ciepła i kolektorów słonecznych przewidziane są biwaletne pojemnościowe podgrzewacze c.w.u., dostarczane w kolorze srebrnym lub białym, z dwoma wężownicami: Vitocell-B 100 pokryty jest odporną na korozję emalią Ceraprotect, lub Vitocell-B 300 z wysokostopowej nierdzewnej stali szlachetnej. Ciepło z kolektora słonecznego przekazywane jest wodzie przez dolną wężownicę. Górna wężownica zapewnia w razie potrzeby dogrzewanie wody przez kocioł grzewczy.

Kontakt

SALON FIRMOWY
ul. Mikołowska 166
43-100 Tychy
tel. (32)  7 800 800
fax (32)  7 800 900
e-mail: salon@viessmann.tychy.pl
 

Aktualności

Nowa oferta kredytowa Bank Ochrony Środowiska

Przeferencyjne kredyty we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska .
 

Kocioł na drewno VITOLIGNO 100-S

Szczególnie atrakcyjny cenowo kocioł grzewczy do opalania drewnem.